8. Konference Digitální medicína “Budoucnost je teď” se bude konat 7. června 2019 v Praze.

Cílem konference je spojit všechny účastníky procesu digitalizace medicíny: farmaceutické společnosti, zdravotnické a IT společnosti, lékaře, státní a místní zdravotní správy, poskytovatele zdravotnických služeb, pojišťovny a malé a střední podniky zabývající se zdravím.

Podporu a partnerství konference potvrdilo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Mgr. Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR, aktivně se zůčastní konference.

Hlavními tématy konference budou nejnovější úspěchy, příležitosti a iniciativy pro implementaci eHealth v České republice s důrazem na eRecept. Konference se bude dále zabývat problémem shromažďování, zpracovávání a lepším využíváním zdravotních údajů. Bude se aké hovořit o tom, jak umožnit propojení a spolupráci mezi různými zdravotnickými institucemi. Další přednášky se budou zabývat tématy v oblasti zdravotnictví zaměřenými na projekty, které pacientovi přinášejí hmatatelné výhody.

Konference “Budoucnost je teď” poprvé se konala v Záhřebu v roce 2016. Od té doby se koná sedmkrát ve třech zemích: Chorvatsku (Záhřeb), Slovenské republice (Bratislava) a Srbsku (Bělehrad). Má více než 1500 návštěvníků.  Podílelo se na více než 100 lektorech a odborníků v oblasti zdravotnictví a digitální medicíny. Doposud se konferencí zúčastnilo více než 10 ministrů a zástupců Ministerstva zdravotnictví jenotlivých zemí.